Produkcja i integracja

Nasza kompletna usługa projektowania łączy się również z kompleksową ofertą w zakresie budowy ekspozycji oraz realizacji wszelkich prac i dostaw z tym związanych. Poruszając się w zakresie naszych kompetencji oraz dysponując odpowiednim zapleczem produkcyjno-montażowym, nasz doświadczony zespół jest w stanie zmierzyć się z każdym wyzwaniem, co pozwala zrealizować nawet najodważniejsze wizje projektowe. Skutecznie przekuwamy w rzeczywistość zarówno swoje pomysły, jak i projekty dostarczone przez klientów. W zależności od sytuacji, równie chętnie występujemy na budowie w funkcji podwykonawcy, jak i w roli generalnego wykonawcy.

Produkcja i montaż scenografii

Zabudowa scenograficzna to podstawowa składowa w procesie tworzenia wystawy muzealnej i trzon naszej oferty wykonawczej. Specjalizujemy się w budowie gablot, podestów, ścianek wystawienniczych, makiet, dioram itp. W razie potrzeby podejmiemy się również nietypowych prac wykończeniowych i plastycznych, wykonania różnego rodzaju replik, rekonstrukcji, figur itp. Pracujemy z materiałami takimi jak szkło, drewno, kamień, płyty meblowe, stal, aluminium, tworzywa sztuczne itp., łącząc je w taki sposób, aby zapewnić najwyższą trwałość i estetykę. W przypadku pracy z eksponatami wrażliwymi, w pełni odpowiadamy również na potrzeby konserwatorskiej ochrony zbiorów, dbając m.in. o odpowiednią szczelność i oświetlenie gablot, kontrolę ich mikroklimatu oraz bezpieczeństwo i neutralność chemiczną materiałów, co potwierdzamy wynikami testów Oddy. Nasze gabloty bezpieczne w pełni spełniają wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r.

Konstrukcje specjalne i interaktywne

Szczególnie chętnie angażujemy się w tematy, gdzie liczą się kreatywność, multidyscyplinarna wiedza i indywidualne podejście. Mieszanka naszych kompetencji technicznych z branży konstruktorskiej, automatyki przemysłowej, multimediów, mechaniki, mechatroniki oraz wysokiego poczucia estetyki i wrażliwości artystycznej to połączenie, które gwarantuje skuteczną realizację nawet najbardziej odważnych i skomplikowanych pomysłów. Specjalizujemy się w produkcji wszelkiego rodzaju stanowisk edukacyjnych, łączących elementy manualne i cyfrowe, tłumaczących zjawiska fizyczne oraz stanowisk typu „hands on”, umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń przez zwiedzających. W tego typu rozwiązaniach doświadczenie nauczyło nas, aby zawsze stawiać przede wszystkim na trwałość, wysokiej jakości materiały i komponenty z branży automatyki przemysłowej.

Multimedia, oświetlenie, technologie muzealne i infrastruktura

Skutecznie łączymy tradycyjne narzędzia wystawiennicze z nowoczesnymi, tak aby w odpowiedni sposób nadbudować warstwę scenograficzną i merytoryczną o multimedia, światło i pozostałe technologie muzealne. Angażujemy się w innowacyjne realizacje wystawiennicze, korzystając z takich rozwiązań jak immersja, mapping, holografia, ekrany mgłowe, projekcja sferyczna, oświetlenie dynamiczne, nagłośnienie efektowe, instalacje interaktywne, multisensoryczne itp. W razie potrzeby tworzymy zespoły wykonawcze z najlepszymi agencjami kreatywnymi i studiami produkcyjnymi, biorąc na siebie odpowiedzialność za produkcję treści multimedialnych na najwyższym poziomie artystycznym. Całość wdrożenia możemy uzupełnić o niezbędne wyposażenie muzealne jak systemy biletowe, audioprzewodniki, bezpieczeństwo zbiorów, oznakowanie czy odpowiednią infrastrukturę techniczną obiektu.

Instalacja i integracja systemów AV

Multimedia w muzeum to nie tylko ekspozycja, ale również zaplecze edukacyjno-widowiskowe obiektu, gdzie ze względu na nasze wysokie kompetencje i doświadczenie w technologiach AV/scenicznych angażujemy się w instalację, montaż i uruchomienie tego typu wyposażenia do sal lekcyjnych, konferencyjnych, widowiskowych i przestrzeni wspólnych. Wśród naszych klientów w zakresie rozwiązań AV znajdują się również: domy kultury, kina, hotele, restauracje, klienci biznesowi, przestrzenie biurowe, uczelnie wyższe i edukacja, obiekty sportowe i inne.

Serwis gwarancyjny i wsparcie posprzedażowe

Stawiamy na trwałe relacje z naszymi klientami. Zawsze kończymy nasze realizacje szkoleniem dla klienta, przekazaniem odpowiedniej dokumentacji powykonawczej oraz instrukcji w zakresie obsługi i konserwacji naszych rozwiązań. W razie potrzeby oferujemy również asystę podczas otwierania wystawy/uruchomieniową oraz realne wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne. Idziemy jednak dalej i równie chętnie angażujemy się w audyt i serwisowanie rozwiązań zrealizowanych przez innych wykonawców.

Jesteśmy firmą otwartą na współpracę w każdym temacie w obszarze naszych kompetencji, zapraszamy serdecznie do kontaktu zarówno projektantów, wykonawców, jak i klientów końcowych.