O nas

Studio projektowo-realizacyjne Imerton powstało przede wszystkim z potrzeby kreowania nieprzeciętnych przestrzeni wystawienniczych. Specjalizujemy się w zakresie wystaw narracyjnych i ekspozycji multimedialnych, które angażują odwiedzających. Odpowiadamy tym samym na potrzeby współczesnych instytucji kultury funkcjonujących jako centra edukujące poprzez doświadczenie.

Od koncepcji, przez projektowanie, po nadzory lub kompleksową realizację i serwisowanie, dbamy o sztukę, jaką jest tworzenie ekspozycji.

dr hab. Katarzyna Anna Jagiełło, prof. ASP
Współzałożycielka & Dyrektor Kreatywna

Współzałożycielka i strona kreatywna studia Imerton. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2010 r. na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, w Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz I pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wołowskiego. W 2016 r. uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk projektowych, na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przestrzenie empatii - nowe idee rozwiązań wystawienniczo-edukacyjnych dla Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy". W 2017 r. została zatrudniona na stanowisku adiunkta. Od 2019 r. jest kierownikiem dyplomującej Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz. W 2020 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki. W 2021 r. otrzymała awans na stanowisko profesora uczelni.

Autorka i współautorka projektów stałych i czasowych wystaw edukacyjnych oraz muzealnych dla wielu prestiżowych obiektów: Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum GrossRosen w Rogoźnicy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, Zamku Książ w Wałbrzychu, Humanitarium - Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu, Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Poznańskich, Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej Naturum - Stawy Milickie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Ośrodka „Pamięć i Przyszłość" we Wrocławiu, Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Członek grupy projektowej OM-Lab złożonej z projektantów różnych specjalności artystycznych i technicznych, której głównym celem jest tworzenie obiektów multimedialnych, wystaw, eventów i instalacji scenograficznych.

Damian Cieciora
Współzałożyciel & Prezes Zarządu

Współzałożyciel i strona techniczna studia Imerton. Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Elektronika i Telekomunikacja, specjalność inżynieria dźwięku oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania. Specjalista od technologii audiowizualnych i interaktywnych. Fotograf. W branży AV od 2006 roku. Na koncie ma niezliczoną ilość zrealizowanych projektów wyposażenia technologicznego dla obiektów konferencyjnych i edukacyjnych, hoteli, domów kultury, sal widowiskowych czy stadionów. Od kilkunastu lat specjalizuje się w projektach muzealnych. Reprezentuje unikatowe połączenie wiedzy technicznej z wrażliwością artystyczną i doskonale odnajduje się w interdyscyplinarnych grupach projektowo-wykonawczych charakterystycznych dla branży muzealnej. W procesie projektowania chętnie angażuje się w kreatywne dyskusje, pilnując aby pracować wyłącznie na pomysłach możliwych do zrealizowania, dbając przy tym o koordynację branżową, budżet i harmonogram. Chętnie dzieli się wiedzą, tłumaczy specjalistyczny język techniczny i wymagania branżystów w sposób zrozumiały dla wszystkich.

Autor i współautor projektów technologii na potrzeby wystaw stałych dla: Muzeum Historii Polski w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Miejskiego Wrocławia/Muzeum Teatru, Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, Muzeum Śląska Wrocław, Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, Planetarium EC1 w Łodzi i wielu innych.

Tobiasz Tyczka
Dyrektor Techniczny

Strona realizacyjna studia Imerton i lider naszego zespołu produkcyjno-montażowego. Jego wykształcenie muzyczne oraz najwyższe kompetencje techniczne i manualne to połączenie doskonale wpisujące się w profil naszej firmy. Specjalista od wszelkiego rodzaju wyzwań łączących kreatywność z inżynierią mechaniczną, elektroniczną i materiałową. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w kilku firmach wykonawczych i na niezliczonych budowach, gdzie był odpowiedzialny za projekty warsztatowe, nadzór nad produkcją i montażem oraz serwisowaniem specjalistycznych konstrukcji, zabudów, instalacji systemów itp. Przekuwa w rzeczywistość najśmielsze wizje projektowe, zarówno autorstwa naszego studia, jak i naszych klientów. Jego profesjonalizm i zaangażowanie są gwarantem sukcesu w każdym, nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniu. Jako kolega motywuje nas do jeszcze większego wysiłku i dalszej pracy nad naszym rozwojem.

Autor i współautor projektów warsztatowych oraz człowiek odpowiedzialny za produkcję i montaże różnego rodzaju elementów ekspozycji, zabudów i konstrukcji specjalnych w takich projektach, jak: Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Muzeum Moab Giants - Moab UT w Stanach Zjednoczonych, Pawilon "Klimat, zwierzęta i ludzie" w ZOO we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Wodna Akademia w Parku Wodnym w Tychach. Wykonawca niezliczonej ilości instalacji systemów AV w salach konferencyjnych i obiektach użyteczności publicznej na terenie całego kraju i Europy.

PARTNERZY

Kilkunastoletnie doświadczenie w branży muzealnej pozwoliło nam zbudować zespół wyspecjalizowanych współpracowników i partnerów, sprawdzonych przy najbardziej wymagających realizacjach. Tworząc interdyscyplinarną grupę, od podstaw projektujemy i budujemy kompletne wystawy muzealne.

W zależności od wymagań danej inwestycji dobieramy do zespołu sprawdzonych architektów i branżystów, artystów, historyków, naukowców, konstruktorów-mechatroników, programistów czy grafików, dbając przy tym o odpowiednią koordynację prac projektowych i realizacyjnych.

Chcesz współtworzyć rzeczy ciekawe i istotne? Masz pomysł na współpracę? Stale rozbudowujemy nasz zespół i poszerzamy kompetencje - zachęcamy do kontaktu.