Studio projektowo-realizacyjne Imerton powstało przede wszystkim z potrzeby kreowania nieprzeciętnych przestrzeni wystawienniczych. Specjalizujemy się w zakresie wystaw narracyjnych i ekspozycji multimedialnych, które angażują odwiedzających. Odpowiadamy tym samym na potrzeby współczesnych instytucji kultury funkcjonujących jako centra edukujące poprzez doświadczenie.
Od koncepcji, przez projektowanie, po nadzory lub kompleksową realizację i serwisowanie, dbamy o sztukę, jaką jest tworzenie ekspozycji.
Współzałożycielka i strona kreatywna studia Imerton. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2010 r. na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, w Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz I pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wołowskiego. W 2016 r. uzyskała stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk projektowych, na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Przestrzenie empatii - nowe idee rozwiązań wystawienniczo-edukacyjnych dla Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy". W 2017 r. została zatrudniona na stanowisku adiunkta. Od 2019 r. jest kierownikiem dyplomującej Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz. W 2020 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki. W 2021 r. otrzymała awans na stanowisko profesora uczelni.
Autorka i współautorka projektów stałych i czasowych wystaw edukacyjnych oraz muzealnych dla wielu prestiżowych obiektów: Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum GrossRosen w Rogoźnicy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, Zamku Książ w Wałbrzychu, Humanitarium - Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu, Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Poznańskich, Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej Naturum - Stawy Milickie, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Ośrodka „Pamięć i Przyszłość" we Wrocławiu, Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.
Członek grupy projektowej OM-Lab złożonej z projektantów różnych specjalności artystycznych i technicznych, której głównym celem jest tworzenie obiektów multimedialnych, wystaw, eventów i instalacji scenograficznych.
Współzałożyciel i strona techniczna studia Imerton. Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Elektronika i Telekomunikacja, specjalność inżynieria dźwięku oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania. Specjalista od technologii audiowizualnych i interaktywnych. Fotograf. W branży AV od 2006 roku. Na koncie ma niezliczoną ilość zrealizowanych projektów wyposażenia technologicznego dla obiektów konferencyjnych i edukacyjnych, hoteli, domów kultury, sal widowiskowych czy stadionów. Od kilkunastu lat specjalizuje się w projektach muzealnych. Reprezentuje unikatowe połączenie wiedzy technicznej z wrażliwością artystyczną i doskonale odnajduje się w interdyscyplinarnych grupach projektowo-wykonawczych charakterystycznych dla branży muzealnej. W procesie projektowania chętnie angażuje się w kreatywne dyskusje, pilnując aby pracować wyłącznie na pomysłach możliwych do zrealizowania, dbając przy tym o koordynację branżową, budżet i harmonogram. Chętnie dzieli się wiedzą, tłumaczy specjalistyczny język techniczny i wymagania branżystów w sposób zrozumiały dla wszystkich.
Autor i współautor projektów technologii na potrzeby wystaw stałych dla: Muzeum Historii Polski w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Miejskiego Wrocławia/Muzeum Teatru, Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, Muzeum Śląska Wrocław, Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, Planetarium EC1 w Łodzi i wielu innych.
Kilkunastoletnie doświadczenie w branży muzealnej pozwoliło nam zbudować zespół wyspecjalizowanych współpracowników i partnerów, sprawdzonych przy najbardziej wymagających realizacjach. Tworząc interdyscyplinarną grupę, od podstaw projektujemy i budujemy kompletne wystawy muzealne.
W zależności od wymagań danej inwestycji dobieramy do zespołu sprawdzonych architektów i branżystów, artystów, historyków, naukowców, konstruktorów-mechatroników, programistów czy grafików, dbając przy tym o odpowiednią koordynację prac projektowych i realizacyjnych.
Chcesz współtworzyć rzeczy ciekawe i istotne? Masz pomysł na współpracę? Stale rozbudowujemy nasz zespół i poszerzamy kompetencje - zachęcamy do kontaktu.